Grad izdvojio 3 miliona za razvoj preduzetništva: Potpisan 21 ugovor
U Gradskoj kući potpisani su ugovori po Javnom pozivu za dodelu podsticajnih sredstava za razvoj preduzetništva, mikro, malih i srednjih preduzeća na teritoriji grada Kikinde. Ovoga puta, grad je podržao 21 preduzetnika, ukupnim iznosom od tri miliona dinara. Najmanji iznos sredstava koji je mogao biti odobren po projektu bio je 75.000 dinara a najveći 400.000 dinara.

Cilj programa, koji osmi put realizuje lokalna samouprava je podrška razvoju, osavremenjivanju, proširenju i povećanju obima proizvodnje, stabilizacije proizvodnje, investiranja u savremena sredstva za rad i proizvodnju, radi povećanja konkurentnosti privrednih subjekata, te ukupnog razvoja preduzetništva i privrede na teritoriji grada Кikinde:
–Pristigle su 34 prijave, od kojih je 21 zadovoljila uslove javnog poziva. Sve što se događa na globalnom nivou u privredi, ima uticaja i na mikro sredine, jer svetska geopolitička situacija utiče na poslovanje ne samo velikih sistema, nego i manjih i srednjih preduzeća. Na ovaj način želimo da pružimo podršku malim i srednjim preduzećima, kako bi mogli da nabave alate, mašine i ostalu opremu koja može da im pomogne u obavljanju delatnosti – rekao je gradonačelnik Mladen Bogdan.
Među dobitnicima sredstava je i firma „Artis 1973“ iz Ruskog Sela, koja se bavi proizvodnjom integralnih grisina, ovsenih i proteisnkih čokoladica:
–Nije prvi put da konkurišemo za sredstva, a ovoga puta smo dobili 200.000 dinara za liniju za sušenje integralnih grisina. Naša firma posluje četiri godine i ima 15 radnika – rekla je Jovana Kulizić, komercijalni direktor firme „Artis 1973“.
Od 2017. godine, kada je prvi put raspisan ovaj konkurs, opredeljeno je oko 16 miliona dinara.






