Rukomet: Novosadska “Vojvodina“ deklasirala “Kikindu Grindex“

Rukometaši “Kikinde Grindex“ izgubili su od novosadske “Vojvodine“ u zaostalom meču Arkus rukometne Superlige Srbije sa 37:18. Kikinđani su poraženi u hali Sportskog centra “Jezero“ od znatno kvalitetnije ekipe, sedmostrukog osvajača nacionalne lige. Prvo poluvreme Kikinđani su odigrali solidno, znatno bolje nego u jesenjem delu sezone u Novom Sadu. Međutim, iskustvo koje poseduje novosadski tim ipak je preovladalo. Poluvreme se završilo 18:12 u korist Novosađana:

-U prvom poluvremenu smo pokazali da možemo, da imamo želju, da imamo hrabrosti i da imamo znanje za Suerligu, ali je “Vojvodina“ znatno jači protivnik što se i po rezultatu videlo – istakao je Boško Krstić, golman MRK “Kikinda Grindex“.

Prvim delom utakmice zadovoljan je i trener “Kikinde Grindex“, Aleksandar Savić:

-Do nekog 25. minuta smo se dobro držali, a dobro je bilo i celo poluvreme. U drugom poluvremenu menjali smo igrače, igrali su dobru minutažu veoma mladi igrači, a ne možemo da kažemo da nismo i promašivali – dodao je Savić.

Najefikasniji u redovima kikindskog kluba bio je Nikola Vrgović koji je postigao pet golova. Novo pojačanje, Dragan Tubić, postigao je četiri gola. Tri pogotka ostvario je Nikola Stanković. Vuk Kosanović dva puta je bio precizan. Po jedan gol postigli su Miloš Knežević, Đorđe Gamber i Mirko Kenjalo. Za igrača utakmice proglašen je Mladen Šotić, iz novosadske “Vojvodine“. “Kikinda Grindex“ u sredu će odigrati veoma važan meč protiv subotičkog “Spartaka“ u hali “Jezera“.