ŽAK odigrao nerešeno u Omoljici: Solidna utakmica Železničara protiv “Mladosti“

U utakmici 24. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok, fudbaleri ŽAK-a odigrali su nerešeno u Omoljici. Železničari su remizirali 1:1 sa veoma kvalitetnom ekipom “Mladosti“ i tako  priredili prijatno iznenađenje svojim navijačima.Poveli su Kikinđani već u osmom minutu utakmice kada je precizan bio Tomo Važić. Sa tim rezultatom se i otišlo na poluvreme, s tim što se pred odlazak na odmor povredio Ervin Monoštori, pa su železničari bili prinuđeni da završe prvih 45 minuta sa 10 igrača.

U nastavku je viđena nešto slabija igra kikindskih fudbalera, što je i kažnjeno oko 60. minuta kada su domaći uspeli da izjednače. Do kraja utakmice pokušavali su naši fudbaleri da postignu pogodak, da osvoje sva tri boda, ali nisu uspeli u tome, uprkos brojnim šansama.

-Utakmica je bila sasvim solidna i mogu samo da pohvalim svoje igrače. Imali su želju i volju, a ono što sam im rekao pre utakmice potpuno su ispoštovali. Mi nismo imali šta da izgubimo, pa smo hladne glave odigrali vrlo dobar meč sa kvalitetnom ekipom kao što je Omoljica. To je ekipa za respekt, ali smo pokazali da možemo da se nosimo i sa takvim protivnikom. Želeli smo sva tri boda, ali sam zadovoljan i jednim osvojenim. Nije samo važan bod već i samopouzdanje red naredne mečeve. E, sada je važno da ne polete već da ostanu na zemlji, ali to je već moja briga i moj posao – kaže novi trener ŽAK-a, Strahinja Vasković.

Želeli su Kikinđani sva tri boda, pogotovo nakon vrlo lepe prilike Toma Važića kada se lopta odbila o stativu i umesto u mrežu ipak završila kod domaćih fudbalera. Međutim, pobeda protiv Krajine i nerešen rezultat protiv Omoljice, daje sasvim jak vetar u leđa Železničarima pred naredne utakmice:

-Odigrali smo čvrsto, sa puno duela. Ispoštovali smo sve sto nam je šef rekao i to nas je dovelo do pozitivnog rezultata. Ostao je žal za pobedom, pošto smo imali još 5-6 izglednih prilika, čak i stativu u finišu meča, ali dobro, nadam se da će nas sve to nagraditi u sledećem meču – dodao je Borislav Simin, fudbaler ŽAK-a.

Lepu priliku da pokažu svoju želju za opstankom imaće fudbaleri ŽAK-a već u nedelju, kada na Vašarište dolazi vrlo nezgodna ekipa “Jedinstva“ iz Banatskog Karađorđeva. Kako bi pobeda ŽAK-a odgovarala i komšijama sa Gradskog stadiona, kojima su Karađorđevčani glavni rival, nesumnjivo je da će za popularne “žute mrave“ navijati cela Kikinda.