Održan humanitarni „Krajiški višeboj“

Deveti po redu „Krajiški višeboj“, ekipno takmičenje u tardicioanalnim sportskim disciplinama, održan je juče u Banatskom Velikom Selu.

Ove godine manifestacija je bila humanitarnog karaktera. Prikupljen novac za nagradni fond ide u dobrotvorne svrhe i biće usmeren ka porodici Nikole Kovačevića iz Banatskog Karađorđeva, momka koji je nedavno tragično nastradao, a bio jedan od učesnika ovog takmičenja. Na jučerašnjem takmičenju bila je postavljena i kutija za prikupljanje pomoći za lečenje male Kaline.

Sedam ekipa nadmetalo se u osam tradicioanalnih disciplina, među kojima su: bacanje kamena s ramena, hodanje po brvnu, skok u dalj, skok uvis, obaranje ruku, prevlačenje klička i nadvlačenje konopca.

Jovan Stupar iz Udruženja „Krajiški višeboj“ kaže da je ovogodišnja manifetsacija posvećena tragično nastradalom dvadesetšestogodišnjem Nikoli Kovačeviću, koji je poslednjih godina dominirao u disciplini penjaje uz stožinu.

Ove godine smo odlučili da izostavimo penjačku disciplinu, jer je Nikola u njoj pobeđivao osam godina. Od sledeće godine ona će biti ponovo u programu, ali ćemo svaki put pomenuti njega i nećemo ga zaboraviti kao najboljeg u toj disciplini – rekao je Stupar.

Jučerašnjem takmičenju prisustvao je i član Gradskog veća, Miodrag Bulajić, koji je istakao da je „Krajiški višeboj“ viteško nadmetanje, i specifičan i prepoznatljiv događaj.

Ovo takmičenje prestavlja brigu o korenima, i čuva tradiciju i kulturno nasleđe od zaborava. Krajišnici su se uvek nadmetali, negovali sportski duh i demonstrirali snagu, izdržljivost i upornost. Sve to im je sigurno pomagalo u savladavanju izazova i prepreka u životu. Posebno bih istakao da divna publika i takmičari zajedno i ove godine priređuju nezaboravni događaj i dan za pamćenje – rekao je Bulajić.

 

error: Content is protected !!