INFO GRAD KIKINDA, 16. mart

Danas je utorak, 16. mart 

Policijska uprava:

Prema podacima Policijske uprave u Kikindi, u toku jučerašnjeg dana na teritoriji Severnobanatskog upravnog okruga registrovane su dve saobraćajne nezgode u Kikindi. U pomenutim nezgodama  pričinjene su materijalne štete a dva lica su lakše povređena.

Hitna služba:

Urgentne ekipe za hitnu medicinsku pomoć u toku jučerašnjeg dana intervenisale su 30 puta. Na poziv pacijenata obavljeno je 19 pregleda, dok je 11 građana pomoć zatražilo u ambulanti. 

Epidemiološka situacija u Kikindi:

Prema jučerašnjim podacima kikindskog ZZJZ u našem gradu aktivno je 546 slučajeva koronavirusa. Među zaraženima je i četrdeset šestoro dece, koja su na kućnom lečenju. Hospitalizovan je 41 pacijent, od kojih su dvoje na respiratoru i dvoje na neinvazivnoj ventilaciji. 

Zbog povećanog broja pregleda i rasta broja novozaraženih koronavirusom, ponovo radi kovid ambulanta u Mikronaselju, pored Pošte, od ponedeljka do petka, od 7 do 20 sati. Druga kovid ambulanta, u Svetosavskoj ulici 53, radi svakog dana takođe od 7 do 20 časova. U obe ambulante obavljaće se i prvi i kontrolni pregledi. U Dečjem dispanzeru u crvenoj zoni se primaju pacijenti sa simptomima koronavirusa, dok je zelena zona za pacijente bez temperature. 

Matičarska služba:

Prema podacima Matičarske službe, na teritoriji našeg grada proteklog vikenda sklopljena su dva braka, jedan u Kikindi i jedan u Mokrinu. 

Centar za socijalni rad:

Centar za socijalni rad Kikinda obaveštava građane da će do 31. maja ove godine, u saradnji sa Udruženjem građana „Centar društvenih aktivnosti ROD“ i uz podršku loaklne samouprave, pružati besplatnu uslugu posredovanja odnosno medijacije. Uslugu mirnog rešavanja porodičnih sporova u prostorijama Centra za socijlani rad (Semlačka broj 10) sprovodiće stručnjaci koji su završili osnovnu obuku za posrednike/medijatore kao i specijalizovnu obuku za medijatore u rešavanju porodičnih sporova i upisani su u registar posrednika u Ministarstvu pravde.

Grad raspisao konkurs za dodelu sredstava za podsticaj mladih talenata:

Lokalna samouprava raspisala je Konkurs za dodelu novčanih sredstava za podsticaj i razvoj mladih talenata na teritoriji Grada Kikinde. Finansiranje, sufinansiranje, podrška, pomoć ili podsticaj mogu se odobriti u oblasti nauke, kulture i umetnosti. Minimalan iznos sredstava koji se može odobriti pojedincu  je 10.000 dinara, dok maksimalan iznos koji se u toku godine može odobriti pojedincu iznosi 100.000 dinara. Konkurs je otvoren do utroška sredstava. Više o opštim i posebnim uslovima konkursa, kao i potrebnoj dokumentaciji, možete pročitati na zvaničnoj internet prezentaciji grada kikinda.org.rs. 

Kursna lista:

Dinar vredi danas prema evru približno isto kao u ponedeljak i zvanični srednji kurs iznosi 117,5679 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.

Sport:

Vaterpolisti ŽAK-a ostvarili su pobedu u 12. kolu Prve B lige, savladavši u Šapcu ekipu „Save“, rezultatom 14:10. U narednom kolu kikidnski vaterpolisti u subotu dočekuju ekipu iz Banje Luke. ŽAK se ternutno nalazi na 6. mestu prvenstvene tabele. 

Nekadašnji igrač i trener kikindskog rukometnog kluba Miljan Stanić, nakon dve godine puaze, ponovo je na čelu stručnog štaba MRK „Kikinda Grindeks“. U subotu kikindske rukometaše očekuje utakmica u Aranđelovcu protiv ekipe „Šamot 65“, a cilj „plavih“ je opstanak u najvišem rangu takmičenja. 

Odbojkašice “Kikinde“ osvojile su prvo mesto u Prvoj vojvođanskoj ligi – jug i sada čekaju play off za ulazak u viši stepen takmičenja, koji bi trebalo da počne za dve nedelje. Kikinđanke su u poslednjem, 14. kolu juče pobedile ekipu “Krajišnika“ u Krajišniku sa 3:0 u setovima.

Vreme:

Oblačno i suvo sa temperaturom do 10 stepeni.

Bioprognoza: 

Blago pobolјšanje biometeoroloških prilika doprineće smanjenju tegoba kod većine hronično obolelih i osetlјivih osoba. Kao meteoropatske reakcije mogući su reumatski bolovi i neraspoloženje. Pažnja se preporučuje učesnicima u saobraćaju.

error: Content is protected !!