INFO Servis, Sport

Tri medalje za džudiste „Partizana“ na turniru u Rumuniji

Takmičari kikindskog džudo kluba “Partizan” učestvovali su proteklog vikenda na međunarodnom turniru “Kup Severina 2019” održanom u Rumuniji, i osvojili dve srebrne i jednu bronzanu medalju.

Takmičenje u rumunskom gradu Drobeta Turn Severin okupilo je preko 500 džudista iz Rumunije, Bugarske, Moldavije, Makedonije i Srbije. Kikinđani su u veoma jakoj konkurenciji uspeli da se izbore za tri medalje. Nađa Iličin je u kategoriji do 44 kilograma osvojila drugo mesto, srebrnom medaljom okitio se i Miljan Petković u kategoriji preko 60 kilograma, a Veljko Višnjei je u kategoriji do 66 kilograma osvojio treće mesto.

Narednog vikenda kikindske džudiste očekuje prvenstvo Vojvodine u konkurenciji kadeta i poletaraca, koje se održava u Stepanovićevu.