Tenis: Staša Terzić vicešampionka Vojvodine, Filip Balint 3. na turniru u Šapcu

Članovi Teniskog kluba „Kikinda“ nastavljaju da nižu uspehe na turnirima. Naša mlada sugrađanka Staša Terzić osvojila je drugo mesto na Prvenstvu Vojvodine, i tako postala vicešampionka pokrajine u kategoriji devojčica uzrasta do 10 godina. Ona će zahvaljujući tom uspehu učestvovati na Kupu Srbije.

Prvenstvo Vojvodine, turnir zelenog nivoa za devojčice i dečake do 10 godina, B kategorije, odigran je proteklog vikedna u Novom Sadu, u okviru kalendara Teniskog saveza Vojvodine. Ovo je bio kvalifikacioni turnir za Kup Srbije za ovaj uzrast, koji se igra u subotu, 21. septembra. Najboljih 8 takmičara i takmičarki iz svakog regiona učestvovaće na Kupu Srbije. Staša Terzić je na ovom turniru ostvarila veliki uspeh osvojanjem drugog mesta, dok su Kikinđanke Dunja Vlaisavljević i Mila Pejčić učešće završile u osmini finala.

Na Otvorenom prvenstvu Šapca, koje je takođe održano proteklog vikenda, u konkurenciji dečaka do 12 godina, naš sugrađanin Filip Balint bio je treći.