INFO Servis, Sport

Tenis: Članovi TK „Kikinda“ uspešni na turnirima, upoznali Filipa Krajinovića

Prvak Vojvodine Nikola Radišić

Proteklog vikenda petoro takmičara Teniskog kluba „Kikinda“ učestvovalo je na turnirima na Paliću i u Šapcu. Najuspšeniji među njima bio je Zrenjaninac Nikola Radišić, koji je novi prvak Vojvodine u uzrastu do 14 godina.

Na prvenstvu Vojvodine za dečake i devojčice do 14 godina, koji je organizovao Teniski klub „Palić 1878“ učestvovala su četiri takmičara TK „Kikinda“. Osim Nikole Radišića, koji je osvojio Prvenstvo Vojvodine, boje kluba branili su i Andrej Varga i Božidar Bubnjević, koji su izgubili u četvrtfinalu, kao i Filip Balint, koji je završio takmičenje u osminifinala. Maldi Kikinđani su imali priliku i da upoznaju Dejvis kup reprezentativca Filipa Krajinovića.

Na izuzetno jakom turniru A kategorije za mladiće do 16 godina, iz serije TSS Tous, koji se igrao u Šapcu uorganizaciji TK „Stari grad“, učestvovao je Uroš Ćirić koji je takmičenje nažalost završio u kvalifikacijama. Pokrovitelj TSS Tour-a je Novak Djoković, koji pomaže domaćim igračima.

Rad i uspehe Tenis kluba Kikinda podržava lokalna samouprava.