INFO Servis Sport

Šest medalja za džudiste „Partizana“ na takmičenju u Stepanovićevu

Kikindski džudisti nastupili su proteklog vikenda na regionalnom prvenstvu za kadete i poletarce, održanom u Stepanovićevu. Mladi džudisti „Partizana“ sa ovog takmičenja vratili su se sa 4 zlatne i dve bronzane medalje.

Na nadmetanju u Stepanovićevu je nastupilo preko 300 takmičara, a naš grad predstavljalo je 13 džudista. Kikinđani su bili veoma uspešni i na ovom takmičenju, i osvojili 4 prva dva treća i dva peta mesta.

U konkurenciji kadeta titulom prvaka Vojvodine su se okitili Tara Kojić, u kategoriji 48 kilogramag, Milica Latković, kategorija 57 kilograma, Dušan Kežić, kategorija 50 kilograma i Matej Kojić, kategorija 55 kilograma, dok su Mina Kozić i Luka Spasić zauzeli 5. mesto. Na ovaj način oni su izborili pravo nastupa na Prvenstvu Srbije, koje će biti održano za dve nedelje u Beogradu.
U konkurenciji poletaraca uspešni su bili Mia Mortvanski i Nemanja Galić koji su osvojili bronzane medalje u kategoriji do 31 kilogram.