Rukometaši Kikinde Grindeks pretrpeli su prvi poraz u prolećnom delu prvenstva

Njih je po drugi put u sezoni uspela da savlada ekipa Jedinstva iz Novog Bečeja, nanevši im tako jedina dva poraza u celoj sezoni. U vrlo lošoj igri obe ekipe, pobedili su nešto manje loši gosti. Malo šta lepo je večeras kikindska publika mogla da vidi u SC “Jezero“, tako da će ova utakmica zasigurno brzo otići u zaborav.

Kikinđani su dobro otvorili utakmicu i vrlo brzo stekli prednost od 2:0 i tu su stali. Posle mnogo promašenih zicera na obe strane, gosti su bili pribraniji i nekako su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist na 3:2. Do kraja susreta domaći igrači konstantno su jurili goste, ali im nikako nije polazilo za rukom da preokrenu utakmicu u svoju korist. Tračak nade pojavio se u 56. minutu kada su domaći rukometaši prišli na 24:25 i imali igrača više, ali jednostavno ovo nije bilo njihovo veče. Na kraju 25:27 za goste.

Svetle tačke u domaćem timu bili su golman Miškov i Komarek (strelac 8 pogodaka). U gostujućem sastavu najviše je pokazao Ivan Spasojev (strelac 6 pogodaka).

U narednom kolu kikinđani gostuju u Jabuci istoimenoj ekipi.

Kikinda Grindeks – Jedinstvo Novi Bečej 25:27 (11:14)

20. kolo Prve lige Sever, Kikinda, SC “Jezero“, gledalaca: 320, sudije: Nikola Musić/ Stevan Đurašinović (oba iz Vrbasa), delegat: Branislav Grgurević (Vrbas), isključenja: Kikinda Grindeks 12 min, Jedinstvo 18 min, sedmerci: Kikinda Grindeks 4(2), Jedinstvo 3(3), crveni karton: Macura u 60. minutu (Jedinstvo)

Kikinda Grindeks: Tepavac, Domazet, Petkov, Radujko, Dukatarov 3, Golić 2, Zarin 4, Kenjalo 3, Brojčin, Miškov, Gamber 4, Milićević, Marjanov, Rogljačin, Komarek 8(2), Veličkov 1

Jedinstvo: S. Ristić 5(3), Crnjin 5, Milićević, Padežanin, Fodok 1, Usić, J. Ristić 4, Petrović 1, Macura 3, Spasojev 6, Barbul, Dujin 2, Radanović, Kovačević.