Kikindski plivači osvojili 37 medalja na tri takmičenja

Takmičari Plivačkog kluba „Velika Kikinda“ nastupili su u proteklih osam dana na tri mitinga, i na svakom se okitili značajnim brojem medalja.

Na Letnjem prvenstvu Vojvodine za pionire, održanom 2. jula u Subotici mlada Kikinđanka Teodora Stančića osovjila je četiri medalje, jednu zlatnu, dve srebrne i jednu bronzanu.
Narednog dana, u utorak, 3. jula, takođe u Subotici održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine na kojem su kikidnski plivači osovjili čak 29 medalja. Najsjajnijim odličjem okitili su se: Ksenija Jovanović, Dejana Veskov, Ana Francuski, Nina Tornjanski, ženska štafeta u sastavu: Ovuka Mina, Jovanović Ksenija, Senji Monika i Morotvanski Nikoleta, i Dušan Mrđa. Srebrne medalje osvojili su: ženska štafeta kadetkinje, Anđela Beloš, Dejana Veskov, Nikoleta Morotvanski, Nina Tornjanski, Ksneija Jovanović, Dušan Mrđa, Srđan Božin i muška štafeta juniora. Do bronzane medalje doplivali su: Ana Francuski (dve bronzane medalje), Anđela Beloš, Kristina Miličić, Jana Strajnić, Srđan Božin (dve medalje) i Dušan Mrđa (dve bronze).

U nedelju, 8. jula mlade plivačke nade Kikinde nastupile su na „Akva 235 kupu“ u Jagodini, i osvojili četiri medalje. Nina Prunić je osvojila jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju, dok se Jovana Jolić Lagundžin okitila sa dve srebrne medalje.