Karate: Dve medalje za kikindski „Feniks“ na Kupu Srbije

Takmičari Karate kluba „Feniks“ iz Kikinde nastupili su proteklog vikenda na Kupu Srbije, održanom u Beogradu. U veoma jakoj konkurenciji kikindski karatisti su ostavrili zapažen rezultat, osvojivši jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju.

Na takmičenju je učestvovalo preko 130 klubova sa više od 1.200 karatista iz cele zemlje. Pionirka Una Kalanj je u kategoriji do 37 kilograma osvojila zlatnu medalju, dok je Nina Stojnić u konkurenciji do 30 kilograma osvojila srebro. Obe devojčice idu u četvrti razred OŠ „Slavko Rodić“ u Banatskom Velikom Selu, a u „Feniksu“ vredno treniraju skoro tri godine.

U narednom peridou očekuju ih turniri međunardnog karaktera, kao i karate kamp u Apatinu na kojem se prirpemaju perspektivni takmičari Vojvodine.