INFO Servis, Sport

Juniorski kup nacija u boksu: Zlato za Saru Škapik

Naša četrnaestogodišnja sugrađanka Sara Škapik, osvojila je danas zlatnu  medalju na trećem po redu bokserskom Kupu nacija za juniore i juniorke, održanom u Vrbasu.

Takmičenje je okupilo 160 mladih boksera iz Bosnе i Hеrcеgovinе, Hrvatskе, Nеmačkе, Grčkе, Mađarskе, Indijе, Izraеla, Kazahstana, Sеvеrnе Makеdonijе, Crnе Gorе, Norvеškе, Palеstinе, Poljskе, Rumunijе, Rusijе, Slovеnijе, Slovačkе, Švеdskе, SAD, Ukrajinе, Uzbеkistana i naše zemlje.

Među 20 predstavnika Srbije bila je i Kikinđanka Sara Škapik, koja se danas u kategoriji do 63 kilograma za zlatnu medalju borila protiv zemljakinje Aleksandre Tepavac. Sara je u neizvesnom meču pobedila podeljenom odlukom sudija, 3:2. Škapik i Tepavac su proglašene za najborbeniji ženski par na turniru.

Sara Škapik je trostruka prvakinja Srbije, a zimus je na 8. Kupu nacija u ženskom boksu osvojila zlato i pehar kao najbolja juniorka.

Aleksandra Tepavac i Sara Škapik Foto: Privatna arhiva