Džudisti „Partizana“ se okitili medaljama u Rumi i Trebinju

Takmičari kikindskog Džudo kluba „Partizan“ nastupili su proteklog vikenda na nadmetanjima u Rumi i Trebinju, i osvojili ukupno osam odličja.

Na pojedinačnom prvenstvu Vojvodine za kadete, održanom u subotu u Rumi, džudisti „Partizana“ ostvarili su sedam plasmana na državno prvenstvo, koje ih očekuje u subotu u Beogradu. Dušan Kežić i Tara Kojić su u svojim kategorijama osvojili zlatne medalje, a Matej Kojić, Vuk Lakatoš, Dunja Mutavdžić i Nađa Iličin bronzane. Milica Latković je kao prošlogodišnja prvakinja države u kategoriji do 57 kilograma, obezbedila direktan plasman na takmičenje u prestonici.

Na Međunarodnom džudo kupu „Trebinje 2020. Memorijal Miloš Mrdić“ nastupilo je preko 500 takmičara iz deset država, a stariji pioniri Miloš Rakin i Vladimir Talijanov su u svojim kategorijama osvojili bronzana odličja.