Vojvođanska liga: OFK “Kikinda 1909“ poražena u Botošu, ŽAK bez golova na Vašarištu

Fudbaleri OFK “Kikinde 1909“ izgubili su na gostovanju u Botošu. Kikinđani su poraženi u okviru utakmice 11. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok sa 2:0 od domaćeg FAM-a i tako pali na petu poziciju prvenstvene tabele sa 23 osvojena boda:

Dugi poraz u ovoj sezoni doživeli smo od nezgodne ekipe iz Botoša. Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri obe ekipe. U 46. minutu primili smo gol iz prekida, a kasnije je domaćin postigao još jedan gol za konačan rezultat 2:0. Sve ukupno smo imali 5 ili 6 šansi koje nismo realizovali, a golove smo primili usled loših defanzivnih reakcija našeg tima – navode u klubu.

Fudbaleri ŽAK-a odigrali su bez golova u utakmici 11. kola vojvođanskog istoka na Vašarištu protiv “Banata“ iz Čente. Železničari su imali nekoliko lepih prilika da savladaju goste koji su pružili sasvim solidnu partiju. ŽAK je mogao da dođe do vođstva preko Armanda Čekića koji je iz kontre sa više od 30 metara pogodio prečku, a lepu šansu imao je i Tomo Važić u poslednjim trenucima utakmice. Međutim, lopta nije htela u gol. Popularni “žuti mravi“ nalaze se na 16. poziciji prvenstvene tabele sa svega osam bodova.

Narednog vikenda fudbaleri ŽAK-a putuju u Vojvoda Stepu na utakmicu protiv “Crvene zvezde“, dok će OFK “Kikinda 1909“ na gostovanje “Jedinstvu“ u Novom Bečeju.