Tri zlata i srebro za kikindske džudiste

Na prvenstvu Srbije za kadete u Beogradu, džudisti kikindskog “Partizana“ ostvarili su izvanredan uspeh osvojivši tri zlatne i jednu srebrnu medalju, što znači da Kikinda ima tri šampiona i jednog vicešampiona u svojim kategorijama. Milica Latković osvojila je zlato u kategoriji do 57 kilograma, Tara Kojić je osvojila srebro do 48 kilograma, Dušan Kežić okitio se zlatom u kategoriji do 50 kilograma, dok je Matej Kojić osvojio zlato u kategoriji do 55 kilograma.

Sa tim rezultatima mladi kikindski džudisti izborili su se za status reprezentativca:

-Ovo što su naši džudisti prikazali je za ponos i još jedan dokaz njihove vrednosti, a potom i vrednosti kikindske škole džudoa koja postoji više od 50 godina i kontinuirano proizvodi ozbiljne sportiste i šampione. Ono što su prikazali na takmičenju nije samo nivo Srbije već prevazilazi mnogo dalje granice što će dokazati na međunarodnim takmičenjima koje slede, pogotovo u godinama koje predstoje. Oni su kadeti, tek su počeli da se razvijaju u vrhunske sportiste. Na neki način dokazuju da naši juniori koji su protekle godine izborili opstanak u najjačoj ligi Srbije imaju dostojne naslednike – istakao je Svetislav Vukmirica, trener kikindskog “Partizana“.