Rukomet: Hrabra “Kikinda Grindex“ ipak poražena od Pančevaca

Rukometaši “Kikinde Grindex“ nisu uspeli da ostvare pobedu protiv pančevačkog “Dinama“. Kikinđani su u utakmici 7. kola Arkus rukometne lige Srbije izgubili sa 31:29 i tako nastavili sa nizom poraza u domaćem prvenstvu. Dobro su igrali naši rukometaši protiv znatno iskusnijeg i kvalitetnijeg protivnika koji iza sebe ima nekoliko sezona provedenih u samom vrhu srpskog rukometa. Nisu dozvoljavali protivniku iz Pančeva da napravi veću gol razliku, već su kontrama, pre svega, uspevali da konstantno drže rezultat u svoju korist. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 16:16.

U nastavku je viđena slična igra i vrlo dobra partija na parketu hale Sportskog centra “Jezero“ jer je bilo dosta lepih akcija kako kod naših tako i u redovima gostiju koji su skoro svaki napad izveli kontrom i završavali pogotkom. To međutim nije omelo Kikinđane da nastave sa dobrom igrom koju su držali do samog kraja. Prelomno je bilo poslednjih pet minuta kada su Pančevci uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i vođstvo održe do samog kraja.

Nikola Vrgović postigao je čak 11 golova i bio je najefikasniji u redovima domaćeg kluba. Igor Mršulja bio je šest puta precizan. Ljubomir Golić strelac je četiri pogotka, baš kao i Nikola Stanković. Stanimir Komarek postigao je dva gola, a po jednom su bili precizni Mirko Kenjalo i Strahinja Ristić.

U narednom, 8. kolu Arkus rukometne lige Srbije, kikindski rukometaši ponovo će biti domaćini, a ovoga puta ugostiće beogradski “Partizan“.