Penali odlučili pobednika: OFK “Kikindu“ iz Kupa eleminisalo “Jedinstvo“ u Banatskom Karađorđevu

Fudbaleri OFK “Kikinde“ nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo Kupa Fudbalskog saveza područja Zrenjanin, nakon što su izgubili od “Jedinstva“ u Banatskom Karađorđevu posle izvođenja penala. U regularnom delu utakmice bilo je 1:1, ali su domaćini bili bolji u izvođenju jedanaesteraca.

Na odmor se otišlo bez golova, a potom je “Jedinstvo“ povelo u nastavku utakmice. Desetak minuta kasnije, Stevan Zeljković postiže pogodak za izjednačenje. Do kraja se igralo oštrije, sa dosta prilika na obe strane:

-Utakmica je bila odlična, sa dosta prilika na obe strane. Domaći su bili vrlo konkretni, ali smo i mi uspevali da odgovorimo na svaki njihov pokušaj da ugroze naš gol. Vrlo je bilo korektno, nije bilo grube igre, zaista je mogla da se vidi kvalitetna utakmica dve ekipe koje pretenduju da se plasiraju u viši rang takmičenja. Mi smo ispali iz Kupa, pa se okrećemo daljim pripremama za prolećni deo Vojvođanske lige – istok koji startuje naredne nedelje – istakao je nakon utakmice u Banatskom Karađorđevu, sportski direktor kikindskog kluba, Miloš Zečević.

Naredne nedelje počinje prolećni deo Vojvođanske fudbalske lige – istok. OFK “Kikinda 1909“ ugostiće ekipu “Borca“ iz Starčeva.