Odbojkašice “Kikinde“ učvrstile prvu poziciju: Velika pobeda nakon preokreta u Vršcu

Odbojkašice “Kikinde“ ostvarile su veliku pobedu u derbiju 9. kola Prve vojvođanske lige – jug na gostovanju u Vršcu protiv ekipe “Vršca“. Kikinđanke su na isti način kao protiv “Proletera“ u Zrenjaninu slavile nakon preokreta sa 3:2 u setovima i tako pobedom učvrstile prvu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Nova pobeda u prvenstvu obradovala je i predsednika kluba, Igora Golijanina, koji je istakao da se očekivala teška utakmica, ali da su naše odbojkašice skupile snagu i uspele u onome što se i očekivalo do njih:

Mi smo počeli da igramo tek u trećem setu. Prva dva seta smo izgubili, a onda se stabilizovali, skoncetrisali i počeli da igramo onako kako smo se prvobitno bili i dogovorili. Baš kao i protiv Zrenjaninki, tako smo i ovoga puta dozvolili domaćima da povedu sa dva seta, a onda napravimo veliki preokret i pobedimo. Ovom pobedom smo još više učvrstili prvu poziciju na tabeli, što me zaista raduje, iako još uvek ima dosta da se igra, ali svaka pobeda vrlo je važna, kako za napredak, tako i za podizanje samopouzdanja u timu. Mi smo u Vršac došli bez prvog libera što se znatno osetilo na terenu, ali nismo dozvolili protivničkoj ekipi da otkrije naše slabosti i u tome smo uspeli – istakao je Golijanin.

Narednog vikenda na programu je utakmica 10. kola i gradski derbi. Odbojkašice “Kikinde“ odmeriće snagu sa ekipom “Ki -0230“. Utakmica je na programu u nedelju, 21. februara od 20 sati.