Kikindski „Simovci“ osvojili četiri medalje u Splitu

Na svečanoj ceremoniji zatvaranja regionalnih „Sportskih igara mladih“ dodeljene su medalje najboljim takmičarima u 10 kategorija, a mlade sportiste tom prilikom pozdravili su i poznati fudbaleri Luka Modrić, Dario Srna, Edin Džeko i Nemanja Matić. Četvoro Kikinđana osvojilo je medalje u individualnim sportovima, i to jednu zlatnu, dve srebrne i jednu bronzanu.

Marijana Bilić bila je najbolja u šahu u kategoriji devojčica rođenih između 2002. i 2006.

Na regionalnom takmičenju „Sportske igre mladih“ održanom u Splitu od 19. do 21. avgusta, učestvovalo je oko 900 dece iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, koja su se takmičila u osam sportova. Kikindu je predstavljalo petoro mladih sportista koji su osvojili ukupno četiri medalje. Za najsjajnije odličje izborila se Marijana Bilić koja je trijumfovala u šahu među devojčicama starosti od 11 do 15 godina. Prošlogodišnja osvajačica zlatne medalje u Splitu, Ivana Mršić, bila je druga u stonom tenisu, a isti plasman u tenisu zabeležila je Mia Gavranov. Trinaestogodišnji Stefan Šibul osvojio je bronzanu medalju u tenisu.