Derbi Prve vojvođanske lige: MOK “Kikinda“ pobedio novosadsku “Vojvodinu 3“

Odbojkaši “Kikinde“ pobedili su novosadsku “Vojvodinu 3“ u utakmici 6. kola Prve vojvođanske lige. Kikinđani su u sali OŠ “Žarko Zrenjanin“ slavili sa 3:2 u setovima, a publici prikazali jednu od najkvalitetnijih partija do sada. Gosti su poveli sa 1:0, da bi potom naši odbojkaši preokrenuli u svoju korist na 2:1, a da će biti i petog seta sve je bilo jasno kada su gosti usled pada koncentracije kikindskih odbojkaša u četvrtom setu ostvarili značajnu razliku. U petom setu odluka je pada pred sam kraj, a pobeda zasluženo pripala kikindskom klubu:

Utakmica je bila fenomenalna. Slabo smo odigrali četvrti set, jednostavno nismo bili u prilici da sve vreme igramo na zavidnom nivou jer su gosti pružili jako dobru partiju. Trudili smo se maksimalno, to se videlo na terenu, svako je pokazao ono što najbolje zna, odigrali smo pravu timsku odbojku i upravo ovako treba da igramo uvek, kao prava ekipa – rekao je nakon utakmice, vidno uzbuđeni Miloš Padejčev.

Kikinđani su sada prvi na tabeli Prve vojvođanske lige i ovom pobedom širom su otvorili vrata ka ostvarenju zacrtanog cilja, odnosno plasmana u viši stepen takmičenja. Međutim, do kraja sezone ima još 14 kola tako da prave utakmice, one najvažnije tek predstoje:

-Pobeda jako prija. Moram da kažem da smo imali značajnu prednost u prvom setu koju smo propustili, ali da smo ga dobili, možda bi gostujuću ekipu savladali sa 3:0 i to bi bila odlična pobeda. Međutim, ovo je takođe lepa pobeda, protivnik je takođe odigrao vrlo dobro, vrlo sam zadovoljan pogotovo što smo sada prvi na tabeli i polako grabimo ka ostvarenju našeg cilja. Tek smo odigrali šest kola, ostalo je još 14 tako da ima još dosta da se igra – rekao je trener “Kikinde“, Milan Radosavčev.

Sjanu partiju za novosadsku “Vojvodinu 3“ pružio je Kikinđanin Igor Lagundžin, koji je imao sada priliku da igra protiv svog kluba u kojem je ponikao. Priznaje da mu nije bilo lako, ali da mu je drago što su i jedna i druga ekipa prikazale kvalitetnu odbojku:

-Moram da priznam da sam imao tremu jer sam igrao pritiv svog kluba, ipak sam u Kikindi zavoleo i naučio da igram odbojku. Igrali smo zaista dobro, trudili smo se, ali je “Kikinda“ ovoga puta bila bolja od nas i zasluženo pobedila. Što se mene lično tiče, planiram da se i dalje bavim odbojkom, želja mi je da naporno treniram kako bih ostao u klubu i napredovao, kako u sportu, tako i u školi, ja sam srednjoškolac i živim u domu u Novom Sadu. Mislim da će se trud jednog dana isplatiti – rekao je Lagundžin.

U sledećem, sedmom kolu Prve vojvođanske lige, Kikinđani će igrati protiv ekipe “Partizan 2“ u Baču.